JAKA BĘDZIE PIERWSZA POŁOWA LIPCA?

28.12.2016 

Na pewno każdemu z nas zależy na dobrej pogodzie w najbliższych tygodniach, ponieważ dwa dni temu rozpoczęliśmy wakacje. Oczekujemy pewnie Słońca i upałów, ale sprawdzą się nasze prognozy sprzed tygodnia (niestety), które mówiły, że nie widać upałów co najmniej do końca pierwszej dekady lipca.

Sprawdź: pogoda na lipiec 2017

Wszystko wskazuje na to, że ten okres musimy jeszcze przedłużyć do połowy miesiąca. Prognozy naszego modelu nie dają ani cienia szansy na jakąś ogólnopolską falę upałów. Co prawda w tym tygodniu ociepli się i lokalnie możemy mieć nawet 29 stopni, to fala ciepła będzie trwała kilka dni i zakończy się kolejnym oziębieniem, a to z pewnością nie jest to na co czekamy. Chłodno nie będzie tylko na nizinach a również nad morzem. Od Świnoujścia po Hel na próżno szukać upalnych dni. Temperatura oscylować ma w okolicach 20 stopni. Utrzyma się również podział na chłodniejsze Pomorze Wschodnie i cieplejsze Pomorze Zachodnie, gdzie w połowie tygodnia możemy mieć blisko 25 stopni, ale tylko przejściowo. Niska temperatura uniemożliwi Bałtykowi ocieplanie się. Kurorty takie jak Hel, Trójmiasto, Puck, Łeba czy Ustka nie zanotują znaczącej zmiany w temperaturze wody w najbliższych dwóch tygodniach. Trochę inaczej ma być od Kołobrzegu po Świnoujście, gdzie utrzymujące się cieplejsze masy powietrza sprzyjać mają powolnemu, ale podwyższaniu się temperatury wody.  Stosunkowo niską temperaturę wynagrodzi nam mała ilość opadów i więcej Słońca. Na większą ilość deszczu musimy nastawić się tylko w tym tygodniu i w połowie miesiąca, kiedy będziemy w zasięgu cieplejszych mas powietrza, gdzie swobodnie rozwijać się mogą burze. Z kolei mniej więcej od okolic 5.07 na około tydzień opadów w Polsce mamy mieć jak na lekarstwo, a miejsce kałuż i błyskawic zajmą przebłyski Słońca.

Meteorolodzy strony mają nadzieję, że za tydzień będą mogli przekazać Państwu już dużo lepsze informacje i na wykresie temperatury 16-dniowej wreszcie, pierwszy raz od trzech tygodni zadomowi się jakaś trzydziestka  Jutro zapraszamy także na stronę, gdyż pojawi się prognoza pogody na cały lipec, a także przewidywania synoptyków na sierpień i wrzesień.

Władysławowo wakacje z dzieckiem


Pogoda długoterminowa nad morzem 2022


Pogoda w Polsce:

Gdańsk
Warszawa
Poznań
Bydgoszcz
Kraków

Pogoda nad morzem:

Władysławowo
Sopot
Łeba
Kołobrzeg
Międzyzdroje

Gran Canaria Pogoda Zimą

Google+

projekt i realizacja: PodisPromotion