Długi weekend majowy 2022 — gdzie z dzieckiem?

06.10.2021Majówka zbliżą się wielkimi krokami i zdecydowanie dobrym pomysłem byłoby wcześniejsze zaplanowanie potencjalnego wypadu w gronie rodzinnym. Pozostaje jednak odpowiedzieć na jedno pytanie: dokąd warto pojechać by spędzić ciekawie czas? Sytuacja może się jeszcze bardziej skomplikować, gdy będziemy podróżować z naszymi dziećmi, gdyż wtedy musimy wziąć również pod uwagę to, aby także najmłodsi nie czuli się znużeni wyjazdem. Sprawdźmy więc, jakie miejsca warto odwiedzić w rodzinnym gronie!

 

A może Majówka nad morzem?

Wyjazd nad morze to praktycznie “klasyka” rodzinnych wypadów w majówkę — zwłaszcza, jeżeli na co dzień nie mamy możliwości obcować z Bałtykiem. Ten pomysł jest także świetny z innego powodu — macie niemalże stuprocentową pewność, że wasze dzieci nie będą się tu nudzić. Niezależnie czy mówimy o atrakcjach w samym Trójmieście, czy też o tych na Półwyspie Helskim — są one naprawdę interesujące i zróżnicowane. Nie inaczej jest w przypadku bazy noclegowej. Tak naprawdę każda rodzina znajdzie tu coś dla siebie — apartamenty na wynajem, pokoje hotelowe, miejsca w hotelu. W szczególności warto polecić miejsca przyjazne dzieciom - jednym z nich jest Pensjonat Wojciech we Władysławowie - przygotował świetny pakiet na długi weekend z dziećmi nad morzem. Pobyt w miejscach takich jak Władysławowo może być świetnym pomysłem na wspólną majówkę! Trójmiasto i okolice Półwyspu Helskiego oferują coś ciekawego dla każdego!

Wypad do miasta

Pamiętajcie także, że te kilka majówkowych dni to świetny pomysł na zwiedzenie jednego z większych miast w naszym kraju. Jeżeli więc kochacie zwiedzać miejsca takie jak muzea, nie boicie się miejskiego gwaru, a zarazem chcecie nadrobić braki w znajomości lokalnych zwyczajów i kultury — zdecydowanie odwiedźcie miejsca takie jak Wrocław lub Poznań. Oczywiście niezwykle trudno porównać tak zróżnicowane miejsca, jednak warto wpaść tu z dziećmi, aby poznać te miasta, chociaż w drobnym stopniu. Nie brakuje tam atrakcji (zarówno dla dorosłych, jak i dzieci) stąd też być może warto zaplanować majówkę właśnie w stolicy Wielkopolski lub Dolnego Śląska? Dzieci na pewno docenią też poznawanie nowych miejsc wraz ze swoimi rodzicami!

Długi weekend w górach

 

Skoro wspomnieliśmy już o wypadzie nad morze oraz odwiedzeniu niezwykle bogatych pod względem kulturalnym miast, to nie pozostaje także zastanowić się nad szybkim wypadem w któreś z polskich gór. Pod względem rodzinnych wyjazdów, najlepiej prezentują się Tatry, oferujące szereg ciekawych możliwości! Jeżeli pogoda pozwoli wam na pieszą wycieczkę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby we wspólnym gronie wspiąć się na (co najmniej) jeden ze szczytów. Oczywiście, w okolicach Tatr znajdziecie naprawdę dużą ilość ciekawych alternatyw, z których koniecznie musicie skorzystać! Wystarczy wspomnieć o Termach Chochołowskich czy też Tatralandii — prawdziwego raju wodnej zabawy! Miejsca takie jak to sprawiają, że niezależnie od pory roku czy też pogody panującej za oknem — nikt nie będzie się nudził. W samej Tatralandii czeka na was kilkanaście basenów i kilkadziesiąt różnych zjeżdżalni, które wraz z dedykowaną strefą dla najmłodszych i… mini zoo sprawiają, że przez co najmniej kilka godzin zapomnicie, czym jest nuda! A to przecież nie wszystko, co oferuja ta część Małopolski... Jeśli wybieracie się z dziećmi, koniecznie sprawdźcie noclegi w górach przyjazne dzieciom polecane przez Dzieckowpodrozy.pl.

 

Sami widzicie, że majówka niekoniecznie musi być spędzona w domu, a tak naprawdę to od nas zależeć będzie to, jak ją spędzimy. Dziś rodzinne wyjazdy są niezwykle proste do zorganizowania, a gdy zdecydujemy się, co będzie celem naszej wyprawy — nie pozostaje nic innego, jak spędzić majówkę w rodzinnym gronie! Mamy nadzieję, że na cokolwiek się nie zdecydujecie, te kilka wolnych dni w maju będzie warte zapamiętania!

Władysławowo wakacje z dzieckiem


Pogoda długoterminowa nad morzem 2024


Pogoda w Polsce:

Gdańsk
Warszawa
Poznań
Bydgoszcz
Kraków

Pogoda nad morzem:

Władysławowo
Sopot
Łeba
Kołobrzeg
Międzyzdroje

Cypr Pogoda Zimą

Google+

projekt i realizacja: PodisPromotion