Długoterminowa prognoza pogody na maj

06.05.2013Tegoroczny maj nie powinien nam przynieść większych anomalii pogodowych. Temperaturowo powinno być w granicach normy, tak, jak w kwietniu, tylko opady, zwłaszcza na południu będą sporo powyżej normy wieloletniej, a warto dodać, że gdzieniegdzie ona została przekroczona już wczoraj po ulewach rzędu nawet 30-100 mm. Po chłodnych pierwszych dniach miesiąca, już od dzisiaj zauważymy ocieplenie.

 

Choć temperatury nie powędrują wysoko, bo do około 20 stopni to zawsze cos. Możliwe, że większy atak ciepła z temperaturami do 25-27 stopni czeka nas w połowie tygodnia, ale jeśli by taki przyszedł to nie na długo i znowu zakończyłby sie silnymi opadami, burzami i ochłodzeniem. Pod względem opadowym do 10. maja nie powinniśmy mieć juz większych ulew. Te powinny trzymać się na południe od nas, a w naszym kraju co najwyżej przelotnie popada i ewentualnie zagrzmi, ale z tymi niżami z połudnuia nigdy nic nie wiadomo. Podczas pogodych nocy nie odpuszczą nam przygruntowe przymrozki, których najwięcej będzie na północy, najmniej na południu. W drugiej dekadzie maja czeka nas większe ochłodzenie. Często temperatura maksymalna spadać ma poniżej 20 stopni, mamy mieć również więcej nocy z przymrozkami. Niewykluczone, że po w w miarę spokojnych dniach między 10 a 15 maja, kiedy powinno obejść się bez jakichś niszczących burz, potem rozbudują się w naszym kierunku niże, może często padać, grzmieć, a temperatura za wysoka nie będzie.

 

Trzecia dekada wygląda już lepiej. Temperatury z każdym dniem mają być coraz wyższe, Słońca ma być coraz więcej i niewykluczone, że będziemy świadkami pierwszych upałów tegorocznej wiosny. Jednak za gorąc zapłacimy częstymi i gwałtownymi burzami, które nieść mają grad, ulewy i bardzo silny wiatr. Mimo wszystko maj nie wygląda tak źle. Zawsze zdarzają się większe ataki chłodów i opadów i musimy nauczyc się z tym żyć. Jak teraz wyżyją się na nas opady i chłody, to niech od czerwca do sierpnia przyjdzie stałe 30 stopni i non stop Słońce, tylko czasami z burzami, aby się schłodziło. Tego wszystkim Państwu życzę.:-)

Władysławowo wakacje z dzieckiem


Pogoda długoterminowa nad morzem 2023


Pogoda w Polsce:

Gdańsk
Warszawa
Poznań
Bydgoszcz
Kraków

Pogoda nad morzem:

Władysławowo
Sopot
Łeba
Kołobrzeg
Międzyzdroje

Gran Canaria Pogoda Zimą

Google+

projekt i realizacja: PodisPromotion