Sprawdź >> DŁUGOTERMINOWA POGODA NAD MORZEM NA LATO


PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA: SYSTEMATYCZNY POWRÓT WIOSNY; OCHŁODZENIE NA MAJÓWKĘ

19.04.2015Jeszcze trzy dni temu cieszyliśmy się piękną wiosną, ze Słońcem i bardzo wysoką temperaturą, która na południu dochodziła w cieniu do 23-25 stopni! Niestety w sam raz na weekend aura diametralnie się zmieniła: wszędzie porządnie się ochłodziło, pojawiły się liczne opady i zaczął wiać silny nieprzyjemny wiatr.

Czy w nowym tygodniu powrócimy do przyjemnej wiosny, czy będziemy jeszcze skazani na chłód?

 

ZACZNIE SIĘ CHŁODNO

Nadchodzące dwa dni nie wszędzie przyniosą jeszcze ładną pogodę. Zwłaszcza na wschodzie, południu i w centrum często będzie się chmurzyć i od czas do czasu popada przelotnie deszcz, ale na szczęście niezbyt mocno.

Przez opady możemy zapomnieć o wysokiej temperaturze - ta oscylować ma w okolicach 8-13 stopni.

Zupełnie inna sytuacja zapanuje na zachodzie i Wybrzeżu, gdzie w ogóle nie prognozujemy opadów. Nie zabraknie za to rozpogodzeń, szczególnie we wtorek, kiedy punktowo niebo stanie się całkowicie wolne od chmur.

Będzie też wyraźnie cieplej: w pasie od Niziny Szczecińskiej po Dolny Śląsk prognozujemy 15-18 st. C. Wyłącznie wzdłuż Bałtyku z racji wiatru od morza chłodniej - 8-12 kresek.

W całej Polsce odczucie chłodu i zimna spotęguje niestety dość silny, północny wiatr, którego pojedyncze porywy jutro dojdą do 60-70 km/h, a we wtorek do 40-50 km/h.

 

PÓŹNIEJ CORAZ LEPIEJ

Kolejne dni tygodnia zapowiadają się coraz lepiej. Z każdą kolejną dobą termometry pokazywać mają wartości o 1-2 stopnie wyższe. Przykładowo w środę wieścimy jeszcze od 10-12 stopni na wschodzie i Podhalu do 17-18 na zachodzie, a w sobotę od 13-16 na Mazurach do 17-21 w głębi kraju.

Przyjemnej temperaturze towarzyszyć ma spora ilość Słońca, ale począwszy od czwartku pojawiać będzie się coraz więcej burz. Co prawda wielkie nawałnice nam nie grożą, ale z pewnością ewentualne wyładowania atmosferyczne przyniosą ulewne opady deszczu do 5-15 mm, silny wiatr, a nawet drobny grad, zwłaszcza w weekend, kiedy warunki do formowania się burz powinny być najlepsze.

 

POCZĄTEK KOLEJNEGO TYGODNIA Z POWIEWEM...LATA

Obecne prognozy na 26-28.04 są naprawdę interesujące.

Istnieje spora szansa, że w okolicach poniedziałku/wtorku nad Europę Środkową dotrze fala bardzo ciepłego powietrza z południa, które sprawi, że słupek rtęci na zachodzie i południu osiągnie nawet 24-25 stopni! W głębi kraju również ciepło - 19-23 st. C., tylko punktowo nad morzem, gdyby utrzymała się bryza morska około 13-16 st. C.

Niestety nie będzie dane nam cieszyć się cały dzień Słońcem, ponieważ zwłaszcza popołudniami i wieczorami, w najróżniejszych regionach rozwijać będzie się głęboka konwekcja, która przyniesie intensywne, przelotne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne z wiatrem i gradem.

 

KOŃCÓWKA KWIETNIA Z OCHŁODZENIEM

Jeden z ostatnich dni kwietnia na 70 procent przyniesie przejście nad Polską dosyć gwałtownych burz związanych z zimnym frontem atmosferycznym. Za nim spłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie; najprawdopodobniej w sam raz na długi weekend majowy. Szczęśliwie nie zrobi się bardzo zimno. Temperatura powinna zatrzymać się na mniej więcej 9-13 stopniach na północy, 14-15 w centrum i 16-19 st. C. na południu i częściowo zachodzie.

Pogoda będzie zmienna: pojawią się zarówno dni całkiem przyjemne, ze Słońcem, jak i takie, kiedy powieje silniejszy wiatr, a niebo zaciągnie się chmurami, z których popada deszcz.

Pocieszające jest to, że ochłodzenie nie potrwa długo. Na naszym wykresie już od 3. maja widoczna jest powolna tendencja wzrostowa.

 


Pogoda na lipiec 2019

Pogoda długoterminowa nad morzem


Pogoda w Polsce:

Gdańsk
Warszawa
Poznań
Bydgoszcz
Kraków

Pogoda nad morzem:

Władysławowo
Sopot
Łeba
Kołobrzeg
Międzyzdroje

Gran Canaria Pogoda Zimą

Google+

projekt i realizacja: PodisPromotion