Marsa Alam w Egipcie z gwarancją dobrej pogody!

05.12.2014Wielokrotnie, planując zimowy bądź letni wypoczynek, zmęczeni panującą na zewnątrz, kapryśną aurą wybieramy destynacje, które zagwarantują nam wysoką temperaturą i promienie słońca przez kilkanaście godzin dziennie a jednocześnie są w zasięgu niedługiego lotu z Polski. W wielu przypadkach, niebezzasadnie wybór pada na wakacje w Egipcie. Ale który z resortów wybrać?


Który jest najcieplejszy i zapewni nam najwyższa temperaturę nie powodując jednocześnie dyskomfortu termicznego podczas wymarzonego wypoczynku w Egipcie? Zdecydowanie warto polecić wakacje w Marsa Alam.

Jest to najbardziej wysunięty na południe nadmorski kurort Egiptu, co oznacza również, że jest jednym z najcieplejszych. Położony jest zaledwie 200 km na północ od Zwrotnika Raka, dzięki czemu pod koniec czerwca słońce operuje niemal bezpośrednio nad głową. Chłodzące morskie wiatry sprawiają jednak, że temperatury są bardziej znośne niż w głębi lądu. Marsa Alam charakteryzuje się również bardzo małym zachmurzeniem, niezwykle rzadkim w lecie i bardzo sporadycznym w okresie zimowym. Jednak nawet złowieszczo wyglądające na horyzoncie chmury nie muszą zwiastować deszczu. Te padają zwykle tylko jeden lub dwa dni w roku, a często jest to tylko bardzo słaby opad trwający zaledwie kilkanaście minut. Co kilka lat zdarza się bardziej obfity deszcz trwający godzinę lub więcej, który może przyczyniać się do powstawania znacznych trudności na drogach dojazdowych ale jest to niezwykle rzadka anomalia. Zimą obszar Marsa Alam cieszy się znacznie łagodniejszymi temperaturami w nocy niż w wielu częściach Egiptu, które mogą stać się bardzo chłodne wieczorową porą. Lata są z kolei bardzo gorące, ale żar lejący się z nieba jest skutecznie neutralizowany przez morską bryzę. Późną jesienią, wczesną wiosną i zimą temperatury są niemal idealne do wypoczynku w Marsa Alam a Morze Czerwone przyjemnie oblewa ciepłymi falami pas wybrzeża.


Średnie temperatury w sierpniu wynoszą około 35C przy średniej temperaturze wody 29C, zimą przeciętne temperatury powietrza oscylują w granicy 25C przy średniej temperaturze wody 23C. Wakacje w Marsa Alam można zatem planować cały rok, bez oglądania się na prognozy pogody. Stały klimat, gwarantujący udany i komfortowy wypoczynek z pewnością sprawi, że po powrocie będziemy mogli cieszyć się piękną opalenizną do następnych wakacji w Egipcie.

Autor: Tomasz Nowik Travelzone.pl

Władysławowo wakacje z dzieckiem


Pogoda długoterminowa nad morzem 2023


Pogoda w Polsce:

Gdańsk
Warszawa
Poznań
Bydgoszcz
Kraków

Pogoda nad morzem:

Władysławowo
Sopot
Łeba
Kołobrzeg
Międzyzdroje

Gran Canaria Pogoda Zimą

Google+

projekt i realizacja: PodisPromotion