Sprawdź >> DŁUGOTERMINOWA POGODA NAD MORZEM NA LATO


LATO W PAŹDZIERNIKU - 25,4 STOPNIA W KRAKOWIE!

10.10.2014Już od wielu dni wiadome było, że na przełomie pierwszej i drugiej dekady października nadejdzie duże ocieplenie i poczujemy ostatnie powiewy lata. Nikt jednak nie przypuszczał chyba, że temperatura aż tak bardzo poszybuje w górę. Najcieplejszy okazał się wczorajszy dzień. Gdzieniegdzie zabrakło zaledwie 1 stopnia do rekordu październikowej temperatury.

 

25,4 ST. C. W KRAKOWIE

Najładniejsza aura od kilku dób panuje  na południu Polski, gdzie niebo jest niemalże bezchmurne i w ogóle nie pada i dobrze, bo po niezwykle mokrym lecie przyda się tam trochę suchej aury. Spora dawka Słońca i napływ ciepłego powietrza sprawiły, że temperatura w dniu wczorajszym osiągnęła bardzo przyjemne wartości, które nie zdarzają się każdego października. Najcieplejszy okazał się Kraków, gdzie słupki rtęci wzrosły dokładnie do +25,4 stopnia Celsjusza. Można przypuszczać, że lokalnie było jeszcze cieplej, nawet 26 kresek. Warto przypomnieć, iż przeciętne rekordy dla października w polskich miastach wynoszą 26-27 kresek.

Niewiele chłodniej w czwartek było w Kaliszu, Kole i Płocku - odpowiednio 24,8 st. C., 24,8 st. C., i 24.5 st. C. 24 stopnie odnotowano w Warszawie, Łodzi, Toruniu i Zielonej Górze, 23 w Kielcach, Opolu i Katowicach, 22 w Białymstoku, Rzeszowie i Lublinie, 21 w Pile, 20 w Krośnie, Zakopanem i Suwałkach i 18-19 pod chmurami nad morzem i na Nizinie Szczecińskiej.

 

DZISIAJ RÓWNIEŻ CIEPŁO

W dniu dzisiejszym pogoda nie uległa zmianom. Na zachodzie i północy w dalszym ciągu na niebie nie brakuje chmur, przez które termometry wskazują około 17-20 stopni.

Z kolei na południu, wschodzie i w centrum niezmiennie cieszymy się prawie czystym niebem i letnią temperaturą na poziomie 21-23 kresek. Według nieoficjalnych, wstępnych danych, najcieplejszy okazał się dziś Tarnów z niespełna 24 stopniami.

 

CIEPŁO JESZCZE PRZEZ KILKA DNI

Najnowsze prognozy długoterminowe nie odbiegają zbytnio od tej, jaką wydaliśmy na łamach strony w niedzielę. Już od jutra tradycyjnie od zachodu zacznie się chmurzyć i padać, ale niezbyt mocno. Temperatura zacznie również spadać i wyniesie 20-23 stopnie na wschodzie i południu i 16-18 wzdłuż granicy z Niemcami.

W kolejnych dniach utrzyma się podział na chłodniejszą północ, która będzie musiała zadowolić się 14-17 st. C. i cieplejszym południem, gdzie mamy szansę na trochę ponad 20 kresek. Nie zabraknie Słońca, ale od czasu do czasu popada deszcz.

Większa zmiana pogody czeka nas dopiero w okolicach środy, kiedy wejdą do nas fronty atmosferyczne i niże z zachodu. Niebo się zachmurzy, zacznie padać, wiać, a temperatura systematycznie zacznie spadać. Na szczęście bardzo zimno się nie zrobi, więc powodów do narzekania mieć nie będziemy.

Pierwszego powiewu zimy na razie nie widać.

 


Pogoda na lipiec 2019

Pogoda długoterminowa nad morzem


Pogoda w Polsce:

Gdańsk
Warszawa
Poznań
Bydgoszcz
Kraków

Pogoda nad morzem:

Władysławowo
Sopot
Łeba
Kołobrzeg
Międzyzdroje

Gran Canaria Pogoda Zimą

Google+

projekt i realizacja: PodisPromotion